Parada Pułaskiego – Ozone Park

Prawie w każdej parafii, gdzie jest prowadzone duszpasterstwo w języku polskim Komitet Parady Pułaskiego należy do jednej z aktywniejszy organizacji działających w tych wspólnotach. Komitet angażuje się w różne sprawy parafialne, lecz najważniejszy zadaniem jego zadaniem jest przygotowanie wspólnoty parafialnej do udziału w dorocznej Paradzie Pułaskiego. To przygotowanie wiąże się ze zdobyciem funduszy na pokrycie kosztów udziału w Paradzie, stąd też Komitet  organizuje w parafii różnego rodzaju imprezy. Jedną z nich jest bal Miss Polonia, na którym wybiera się Miss Polonia i najczęściej ogłasza się Marszałka Parady, który będzie prowadził grupę parafialną Piątą Aleją na Manhattanie . Zostaje nim ktoś kto aktywnie bierze udział wiele w życiu Polonii i życiu parafialnym.

W tym roku Marszałkiem Parady Pułaskiego w Ozone Park został wybrany pan Roman Zawadzki. Grupa ta się organizuje w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Życie tej wspólnoty polonijnej przy kościele św. Stanisława BM.  Wspólnota ta nie należy do największych, ale aktywnością dorównuję tym największym, a to dzięki między innymi ludziom, takim jak nasz tegoroczny Marszałek.  Ponad 25 lat temu pan Roman z żoną Haliną i trójką dzieci opuścił rodzinną parafię pw. Matki Bożej Zbaraskiej w Przemyślu – Pralakowce i przybył do Nowego Jorku. Angażując się w sprawy polonijne pan Roman z żoną zadbał o staranne wychowanie i wykształcenie swoich dzieci. Dwaj synowie założyli już rodziny, a córka w tym roku kończy medycynę i też planuje założyć rodzinę. Pan Roman należy do Towarzystwa Serca Jezus oraz do Ligi Morskiej, gdzie pełni funkcje Prezesa Zarządu Stanu na stany NY i NJ. Jest zawsze otwarty i gotowy na pomoc i prace dla

innych organizacji działających przy naszej parafii i to właśnie z tej to strony jest znany naszym parafianom. Zawsze odpowiada czynnie na wszelkiego rodzaju apele i potrzeby naszego środowiska. Od wielu lat pracuje w branży hotelarskiej na Manhattanie gdzie jest szefem inżynierów. Swój wolny czas pan Roman poświęca pracy społecznej, wędkarstwu i majsterkowaniu.

Pan Roman poprowadzi grupę z Ozone Park w towarzystwie  Miss Polonia Patrycji Linek, która obecnie uczęszcza do Kingsborough Community Collage, gdzie obrała kierunek dekoracja wnętrz i architektura. Patrycja interesuje się tańcem i fotografiką. Zna bardzo dobrze polski język i bliska jest jej tradycja i kultura polska. Towarzyszyć im będzie także Junior Miss Polonia 14- letnia Natalia Kula, która uczęszczała do polskiej szkoły dokształcające im. Św. Faustyny w Ozone Park. Obecnie  uczy się w Townsend Harris High School. Natalia uwielbia czytać książki, pisze opowiadania i wiersze, a także gra na flecie.