|

996. Czym jest sukces?

Neal Morse, lider znanego zespołu „Spock’s Beard” kilka lat temu nawrócił się, poczym opuścił zespół i całkowicie poświecił się sprawom wiary, nie rezygnując z muzyki.  W czasopiśmie „Teraz Rocka” z lutego 2005 ukazał się wywiad z tym artystą. Oto jego fragment:

„I nie żałujesz tego, że odszedłeś?

Prowadzę życie zgodnie z Jego wolą i uważam, że to zdecydowanie właściwa droga.

Co oznacza dla ciebie sukces?
Oczywiście kiedyś sukces oznaczał popularność i sławę. Ale obecnie… Obecnie sukcesem jest poczucie, że Bóg jest zadowolony z mojego życia i z tego, co robię. To jest w gruncie rzeczy dużo łatwiejsze do osiągnięcia.

Naprawdę?

O tak! Zdecydowanie! Biblia mówi, że tym, co cieszy Boga, jest miłość, miłosierdzie i dobro. Może nam się wydawać, że powinniśmy stać się sławni, że powinniśmy przekonać ludzi, że robimy wspaniałą muzykę. A tak naprawdę nie jesteśmy władni tego zrobić. Dążenie do sławy może naprawdę zrujnować twoje życie, a Bóg wolałby raczej, abyś odwiedził swoją babcię i powiedział, że ją kochasz. I to jest łatwiejsze niż podbijanie świata.
Ale skąd wiesz, że Bóg jest zadowolony?
Cóż, jeśli dużo się modlisz, jeśli studiujesz słowo Boże – Pan da ci znać. Jeżeli będziesz się modlił – Bóg cię poprowadzi, da ci odpowiedź. Naprawdę – to jest obietnica”.