|

935. Pocisk z dobrym słowem

 W 29 marca 1944 r. eskadra bombowców B-17 otrzymała zadanie zbombardowania fabryki samolotów w pobliżu Brunswicku w Niemczech. Po wypełnieniu zadania bombowce zostały nagle zaatakowane przez niemieckie myśliwce. Samolot dowódcy eskadry bombowców został trafiony. Poważne uszkodzenia uniemożliwiały skuteczna ucieczkę. Na szczęście nadleciały z odsieczą myśliwce alianckie, które po odparciu ataku towarzyszyły w drodze powrotnej uszkodzonego bombowca, który z trudem, ale szczęśliwie dotarł do swojej bazy.

Podczas naprawy samolotu, członkowie załogi byli zdumieni, gdy zobaczyli w samolocie trzy nieprzyjacielskie pociski, które nie wybuchły. Okazało się, że dwa z nich nie zawierały materiałów wybuchowych, a w trzecim zamiast materiału wybuchowego znaleziono zwitek papieru, na którym było napisane: „To jest sposób naszej pomocy dla was”. Pociski były wyprodukowane w niemieckiej fabryce, gdzie pracowało wielu Czechów. I to właśnie oni uratowali życie załogi bombowca trafionego w czasie wykonywania bojowego zadnia ( Chicken Soup for the Soul).

 Ewangelia ze słowem pełnym mocy ocala nasze życie, nawet wtedy, gdy śmierć z całym impetem uderza w nasze życie. Bo w tym słowie jest ukryta ocalająca miłość Chrystusa.