|

901.Ucieczka w strefę mroku

W ubiegłym roku, w Polsce zabił się jeden pięciolatek i 37 dzieciaków w wieku 10-14 lat. Na swoje życie targnęło się prawie czterysta 15- i 16-latków. Udało się 266 z nich. To prawie czterokrotnie więcej niż w roku 2001, kiedy liczba piętnastoletnich samobójców doszła do 74.

My odpowiadamy jedynie za liczby. Nie analizujemy ich. Ale wyniki nie kłamią – mówi jeden z pracowników biura prasowego Komendy Głównej Policji. A z nich wynika jasno – nastolatki zabijają się coraz częściej. Zabijać się chcą nawet kilkuletnie dzieci. Fascynacja śmiercią była wśród młodzieży od dawna. Ale dopiero od kiedy zaczął u nas działać Internet, dzieciaki ośmieliły się mówić o tym głośno – mówi Krzysztof Czuma, dyrektor Centrum Psychiatrii w Katowicach.

„Życie nie ma sensu. I to nie pusty frazes. Każdy patrzy na każdego wilkiem. W bankach, sklepach, na boisku. Ludzie nawet nie próbują być dla siebie mili, bo po jaką cholerę. Gdyby nie to, że dostają kasę za robotę, napluliby nam w twarz” – napisał nastolatek na serwerze Strefa Śmierci (Joanna KrupaKulisy nr 44/2003).