|

803.Twój anioł

Chłopiec, oczekując dnia narodzin zwraca się do Boga: „Jutro posyłasz mnie na ziemię, ale jak ja tam będę żył; jestem zbyt mały i bezbronny?”. Bóg odpowiedział: „Z pośród wielu aniołów wybrałem jednego dla ciebie. Twój anioł będzie czekał na ciebie i zaopiekuje się tobą”.

Chłopiec pyta dalej: „Ale powiedz mi, co będę tam robił?. Tutaj w niebie nic nie robię, tylko śmieję się i śpiewam ze szczęścia”. Bóg powiedział: „Twój anioł będzie śpiewał dla ciebie i będzie się uśmiechał do ciebie każdego dnia. Będziesz czuł jego miłość, a nieogarnione szczęście wypełni twoje serce”.

Ponownie chłopiec pyta: „Jak ja zrozumiem ludzi, którzy będą mówić do mnie nieznanym językiem?”. Bóg odpowiedział: „Od twego anioła usłyszysz wiele cudownych i serdecznych słów, jakich nigdy nie słyszałeś. Z wielką cierpliwością i troską będzie cię uczył jak je wymawiać”.

„Co powinienem zrobić, gdy zechcę porozmawiać z Tobą?”. Bóg odpowiedział: „Twój anioł złoży twoje rączki i będzie się modlił z tobą”.

„Słyszałem, że na ziemi jest wielu złych ludzi. Kto mnie obroni przed nimi?” Bóg powiedział: „Twój anioł będzie cię bronił, gotowy oddać życie za ciebie”.

„Ale ja zawsze pozostanę smutny, bo nigdy Cię już nie zobaczę”. Bóg powiedział: „Twój anioł zawsze będzie ci mówił o mnie i pokaże ci drogę, którą wrócisz do mnie, chociaż ja i tak zawsze będę przy tobie”.

W niebie zapanowała cisza, a na ziemi dało się słyszeć głosy, i wtedy chłopiec pośpiesznie zapytał: „Boże, jeśli już muszę opuścić niebo, to powiedz mi jakie jest imię mojego anioła?”.

„Jej imię nie jest ważne. Będziesz ją po prostu wołał Mamo”.