|

680. Sztafeta światła

Grupa harcerzy ZHP przyniosła 20 grudnia do redakcji KAI Betlejemskie Światło Pokoju. Prosto z KAI pojechali do Radia Plus.

– Zgodnie z tradycją przekazujemy waszej redakcji światło pochodzące z Betlejem – uroczyście obwieścili harcerze oddając lampion ze światłem w ręce o. Mirosława Ostrowskiego OP, wiceprezesa KAI.

Na powitanie gości wyszła cała redakcja. Nawet dziennikarze przerwali na chwilę pracę nad najnowszymi depeszami.

– Życzymy wam, aby światło, które przekazujecie, oświecało także was samych – życzył harcerzom o. Mirek. Natomiast szef marketingu KAI przekazał gościom prezenty: bieżące numery tygodnika „Wiadomości KAI” oraz książki „Bóg bogaty w miłosierdzie”.

Na pożegnanie wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia. Harcerze natomiast udali się kilka pięter wyżej, by zanieść Światło do Radia Plus.

Akcja roznoszenia Światła z Betlejem została zapoczątkowana w 1986 roku przez radio i telewizję w Linzu w Austrii. Odtąd co roku w Grocie Betlejemskiej ogień zapala dziecko z Austrii, które wyróżniło się w działalności charytatywnej. Do Polski przewożą je skauci austriaccy i słowaccy, a polscy harcerze roznoszą je po kraju i dalej, na Białoruś, Litwę, Ukrainę i do Rosji (KAI).