|

1062. Najlepszy prezent bożonarodzeniowy

Były to pierwsze święta Bożego Narodzenia po śmierci 18-miesięcznej Kasi, która zmarła z powodu wrodzonej wady. Dla jej rodziców był to bardzo trudny czas. Niczym nie byli w stanie zapełnić pustki panującej w domu po stracie dziecka..

W czasie przygotowania dekoracji bożonarodzeniowych, babcia Kasi wyciągnęła świąteczne skarpety, do których wkładało się prezenty. Na wierzchu była skarpetka Kasi. Nie można było jej napełnić prezentami, jak to było za życia Kasi, ale nie sposób było też zostawić ją pustą.

Wobec tego, rodzina zaczęła nowy bożonarodzeniowy zwyczaj. Tak jak Kasia była błogosławieństwem w ich życiu, tak teraz rodzice chcieli, aby stała błogosławieństwem dla innych. Babcia wkładała do skarpetki Kasi tyle karteczek papieru ilu było członków rodziny i przyjaciół. Na krateczkach było napisane, co możemy zrobić, ofiarować dla uczczenia pamięci małej Kasi. Można było zasadzić drzewka, kupić jakieś pomoce do szkoły lub ksiązki do biblioteki, pomoc w kuchni dla bezdomnych w kościele..

Dla zbolałych rodziców skarpetka bożonarodzeniowa Kasi była najlepszym prezentem bożonarodzeniowym. W bólu przynosiła nadzieję. (Sarah Gill-Northcutt, Guideposts, Grudzień 2004).

Przychodzący Chrystus otwiera szeroko nasze serca na miłość bliźniego, poprzez którą możemy odnaleźć sen życia nawet w najtrudniejszych jego momentach.