|

1056. Każdy krok decyduje o całym życiu

Jeden z profesorów został zaproszony z wykładem do bazy wojskowej. Na lotnisku spotkał żołnierza imieniem Ralph. Gdy czekali na swoje bagaże, Ralph nagle zniknął. Po chwili profesor zauważył jak Ralpha pomagał starszej kobiecie w przeniesieniu bagażu, jak podnosił do góry dwoje małych dzieciaków, aby mogły lepiej zobaczyć św. Mikołaja i jeszcze komuś innemu wskazywał drogę. Za każdym razem obdarzał ludzi serdecznym uśmiechem.

Profesor zauroczony postawą żołnierza zapytał go: „Gdzie się nauczyłeś tak żyć”. „W czasie wojny w Wietnamie”- odpowiedział Ralph”. Następnie wyjaśnił, że służył w jednostkach saperskich, rozminowujących pola minowe. Wiele razy był świadkiem jak jego przyjaciele ginęli, wykonując nieodpowiedni lub nieuważny ruch. „Nauczyłem się żyć między jednym a drugim krokiem. Nigdy nie wiedziałem, czy następny krok nie będzie ostatnim. Dlatego robiłem wszystko, co było możliwe, aby podniesioną nogą stanąć znowu bezpiecznie na ziemi. Czułem, że w każdy następnym krokiem kryje się całe moje życie, cały świat”- zakończył saper. (Barbara Brown Taylor, Connections, grudzień 2005 r. ).

Nasze życie jest pełne różnego rodzaju niebezpieczeństw. Jeden nierozważny krok, brak czujności może sprowadzić tragedię. Adwent wzywa nas do czujności, abyśmy przez nierozważny krok nie utracili życia wiecznego.