|

1013. Uzdrowiony przez Jana Pawła II

16-letnie Rafał R. z Lubaczowa koło Przemyśla twierdzi, że na audiencji u Jana Pawła II latem ubiegłego roku został uleczony z ciężkiego raka węzłów chłonnych.

Piotr Piwowarczyk, prezes fundacji „Mam marzenie”, która spełnia marzenia ciężko chorych dzieci, przyznał w rozmowie z PAP, że w zeszłym roku stanął przed bardzo trudnym zadaniem: chory na raka Rafał poprosił o załatwienie prywatnej audiencji u Jana Pawła II. „Wydawało się to prawie niemożliwe i to także wtedy, kiedy Rafał z rodzicami i rodzeństwem przyjechał już do Rzymu. Mimo wcześniejszych obietnic, że audiencja dojdzie do skutku, nagle okazało się, że chłopiec nie ma żadnych szans na spotkanie z Ojcem Świętym. Nie pozwolono mu nawet na to, by dał papieżowi list, napisany przez chore na raka dzieci z Krakowa. Kiedy zawiedziony i załamany pakował swoje rzeczy i jechał z rodziną na lotnisko, zadzwoniłem do arcybiskupa Stanisława Dziwisza i poprosiłem go o pomoc, opowiedziałem mu też historię Rafała. Sekretarz papieża powiedział, żeby chłopiec z rodziną przyjechał do Watykanu. Prywatna audiencja 1 lipca zeszłego roku trwała kilka minut, a Rafał nigdy nie zdradził, o czym rozmawiał z papieżem” – powiedział Piotr Piwowarczyk.

Według jego relacji, w następnych tygodniach choroba zaczęła ustępować. „Po kilku miesiącach Rafał jest zdrowy, choć prognozy były bardzo złe. Rafał nie ma wątpliwości, że życie i powrót do zdrowia zawdzięcza Janowi Pawłowi II” ( wg PAP, JP /2005-04-10)