U źródeł wody życia

Wietnam - Kambodża- Laos: Luty 2018 PDF Drukuj Email

 

 

Uczestnicząc w wyprawie do Laosu, Wietnamu i Kambodży poznamy fascynującą kulturę i religię Azji w jej różnych odmianach, nadzwyczajne osobliwości przyrodnicze tej części świata, niesamowite zabytki tych krajów. Doświadczany niezwykłej egzotyki piękna przyrody, jak i też życia codziennego jej mieszka.

Noclegi mamy w bardzo dobrych hotelach. Jedna noc w czterogwiazdowym hotelu a pozostałe w piciogwiazdkowych. Hotele trzygwiazdkowe w Azji, może to i taniej ale zawsze związane z wielkiem ryzykiem zatrucia i zachorowania, zmarnowania całego wyjazdu.  

Już dzisiaj można zapisywać się wstępnie na wyjazd, pisząc pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , podając imię i nazwisko, adres, numer tel. oraz adres mailowy. Można także dzwonić pod mój numer tel. 1 347 876 3738. Bardziej konkretne informacje będą podane w późniejszym czasie.

 

Wietnam - Kambodża- Laos:  Luty 2018

(śniadanie/obiad/kolacja)=(B/L/D)

 

Dzień 1:  Nowy York- Ho Chi Minh (Sajgon), Wietnam(południowa część kraju) 

Lot z Nowego Jorku do miasta Ho Chi Minh (Sajgonu) w Wietnamie; przekroczenie linii dnia. 

 

Dzień 2:  Ho Chi Minh City (Sajgon), Wietnam (południowa część kraju)

Przylot do Sajgonu (Ho Chi Minh City).  Nasz przewodnik będzie czekał na nas na lotnisku i przewiezie nas do hotelu.  Reszta dnia to czas wolny, aby dostosować się do różnicy czasu.

Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny

 

Dzień 3: Ho Chi Minh (Sajgon) - Tay Ninh - Ho Chi Minh (Sajgon) (południowa część kraju) (B/L/D)

Po śniadaniu, przejedziemy przez typową południowowietnamską okolicę do prowincji Tay Ninh  w zachodniej części Wietnamu.  W Tay Ninh odwiedzimy niesamowitą Wielką Świątynię Cao Dai (Cao Dai Great Temple), zbudowaną w 1926 roku.  Ta świątynia jest uważana za jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w całej Azji Południowo-Wschodniej.  Jest to siedziba unikalnej sekty Cao Dai, religii, która jest mieszanka buddyzmu, chrześcijaństwa i konfucjanizmu.  Nad wejściem do świątyni znajduje się all-seeing eye (wszystko widzące oko) - symbol sekty.  Zwiedzający będą świadkami ceremonii codziennej mszy odprawianej przez wyznawców Cao Dai, która jest fantastycznym doświadczeniem.  Po południu odwiedzimy słynne Tunel Cu Chi (Cu Chi Tunele), podziemny tunel zbudowany przez wietnamski ruch oporu podczas długiej walki o niepodległość, gdzie można dowiedzieć się więcej o wojnie w Wietnamie.  Ponad 200 km tuneli stało się legendą, gdyż odgrywały one istotną rolę w czasie wojny.  W okresie rozkwitu, tunele tworzyły podziemne miasta; były tam liczne drzwi pułapki, specjalnie wybudowane pomieszczenia mieszkalne, magazyny, fabryki broni, szpitale polowe, centra dowodzenia i kuchnie.

Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny

 

Dzień 4:  Ho Chi Minh - My Tho Mekong Delta - Ho Chi Minh (Sajgon) (południowa cześć kraju) (B/L/D)

Dziś jedziemy do My Tho.  Spokojna przejażdżka łodzią po rzece Mekong (Mekong Delta River); oglądamy domy na palach, plantacje owoców i wioski rybackie wzdłuż brzegu rzeki.  Docieramy do wyspy Thoi Son, aby zjeść tu smaczny obiad w sadzie owocowym.  Następnie jedziemy do An Khanh.  Bedzie tu mniej turystów niż w Ben Tre, ale tutaj znajdziemy spokój i ciszę w czasie rejsu na pokładzie ręcznie wisłowanych łodzi (sampanie) wzdłuż naturalnych kanałów.  Będzie można spróbować sezonowych owoców i herbaty miodowej, jak również słuchać południowo-wietnamskiego muzyki ludowej wykonywanej przez lokalnych mieszkańców.  Będziemy podziwiać malowniczy styl życia mieszkańców, mijając plantacje owoców i wsie.  Będziemy mogli spróbować wspaniałe słodycze kokosowe.  Dziś wieczorem będziemy jeść pieczonego wietnamskiego prosiaczka.

Hotel: Windsor Plaza Hotel lub podobny

 

Dzień 5:  Ho Chi Minh – Angkor, Kambodża (lot do Kambodży) (B/L/D)

Dziś będziemy zwiedzać Ho Chi Minh City (Sajgon).  Zaczniemy od Pałacu Zjednoczenia (Reunification Palace).  Obecnie budynek ten służy jako muzeum i jest miejscem oficjalnych przyjęć.   W pobliżu znajdują się Poczta (Post Offic) i sajgońska Bazylika Notre-Dame (Saigon Notre-Dame Basilica), wybudowane odpowiednio w latach 1877 i 1883.  To główne zabytki miasta.  Neo-romańska w stylu bazylika Notre Dame jest główną siedzibą kościoła katolickiego we współczesnym Wietnamie.  Następnie odwiedzimy muzeum Pozostałości Wojny (War Remains Museum), gdzie można dowiedzieć się wiele na temat wojny w Wietnamie.  Po południu lecimy do Angkor w Kambodży.

Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap

 

Dzień 6:  Angkor, Kambodża (B/L/D)

Dziś odwiedzimy świątynię Angkor Wat, która jest jednym z 7-miu cudów świata, i wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Angkor Wat jest jedną z największych świątyń na świecie, o objętości równej objętości piramidy Cheopsa w Egipcie.  Świątynie Angkoru zostały skonstruowane w latach 1113 - 1150.  Odwiedzimy też świątynię Ta Prohm, znaną jako miejsce kręcenia hollywoodzkiego filmu "Tomb Raider".  Ruiny tej świątyni są porośnięte olbrzymimi drzewami dżungli, a ze względu na wspaniałą atmosferę, to miejsce pozostało nietknięte.  Ta świątynia została zbudowana na przełomie XII i XIII wieku przez króla Jayavarman VII w hołdzie dla jego królewskiej matki.  Po tym gdy Angkor został opuszczony, stolicę przeniesiono do miasta Phnom Penh w XV wieku, wtedy obszar Angkor został zajęty przez Tajów. 

Większość świątyń, pozostawionych w dżungli, zaczęła zarastać drzewami. 

Po 4-ch wiekach, świątynie Angkor zostały odkryte przez francuskiego przyrodnika Henry Mohout w roku 1850. 

Po obiedzie kontynuacja wycieczki, odwiedzimy Południowa Brame miasta Angkor Thom, które jest ostatnią stolicą imperium Khmerów, otoczona grubymi murami, zawierającymi pięć monumentalnych bram zbudowanych przez króla Jajavarnam VII, między 1181 i 1218.  Następnie zobaczymy Świątynia Bayon (Bayon Temple), jest ozdobiona czterema Buddy stoi na każdym z 49 wieżami, buddyjskiego klasztoru w sercu kompleksu Angkor Thom.  Następnie zobaczymy Świątynię Bapoun (Bapoun Temple ), główną świątynią czasów Khmer Empire.  Później po Świątyni Phimean Akas, zobaczymy Taras Słonia (Terrace of The Elephant ) i Taras Krola Leper (Terrace of Leper King).

Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap lub podobny

 

Dzień 7:  Angkor, Kambodża (B/L/D)

Dziś odwiedzimy Banteay Sre, uważany za klejnot klasycznej sztuki Khmerów.  Świątynia ta jest zdecydowanie miejscem docenianym przez odwiedzających.  Po południu wizyta w Banteay Samre i Pre Rup.  Ta świątynie w Angkor w Kambodży, zbudowano jako świątynie państwa króla Khmer Rajendravarman i poświęcono w 961.  Góra na której zbudowano świątynie to połączenie cegły, czerwonej gliny i piaskowca.  Tu odwiedzimy East Mebon, Ta Som, Neak Pean i Preah Khan.  Pre Rup jest świątynią-mountain symbolizującej Mount Meru, zamknięte w stylu wschodnim Mebon, ale wyższy i artystycznie lepsze niż jego poprzednik.  Po zwiedzaniu, możemy cieszyć się widokiem zachódu słońca nad Angkor Wat na górze Bakheng Hill.

Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap lub podobny

 

Dzień 8:  Angkor - Phnom Penh, Kambodża (B/L/D)

Dzisiaj jedziemy do Phnom Penh.  Obiad będziemy jeść w czasie postoju w Czterech Ramionach Rzeki - na lunch dopłyniemy łodziami.  To będzie posiłek w stylu Kambodży.

Hotel: Naga World Hotel & Entertainment Complex Phnom Penh lub podobny

 

Dzień 9:  Phnom Penh- Vientiane, Laos

Dziś odwiedzimy Palac Królewskim.  Srebrna Pagoda otrzymała swoją nazwę od 5000 kafelków czystego srebra, które zdobią podłogi.  Ponadto, Pagoda Buddy jest wykonana z litego złota i ozdobiona jest ponad 9000 diamentów.  Kolejna wizyta to Muzeum Narodowe, wielki czerwony i elegancki budynek w północnej czesci Pałacu Królewskiego.  Muzeum, zbudowane w 1917 roku, jest skarbnicą sztuki archeologicznej Khmerów.  Później lecimy lot do Vientiane w Laosie.

Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane lub podobny

 

Dzień 10:  Vientiane-Vang Vieng, Laos (B/L/D)

Dziś jedziemy do Vang Vieng.  Zatrzymamy się na zdjęcia w wiosce rybackiej Ban Houy Mo. Odwiedzimy stanowisko archeologiczne Vang Xang, gdzie znajduje sie jeden z najstarszych posągów Buddy, datujący się XI wieku.  Odwiedzimy Jaskinie Tham Chang (Tham Chang Cave), jedna z najbardziej imponujących jaskiń naturalnych.

Hotel: Riverside Boutique Resort lub podobnym

 

Dzień 11:  Vang Vieng - Vientiane (B/L/D)

Dziś wracamy do Vientiane, stolicy Laosu, będziemy zwiedzać to miasto.  Odwiedzimy Łuk Triumfalny Vientiane, który przypomina Łuk Triumfalny w Paryżu.  Jednak jak to zazwyczaj w Laosie jest on ozdobiony mitologicznymi postaciami.  Odwiedzimy Świątynie That Luang; jest to duża buddyjska stupa pokryta złotem, znajdująca się w centrum Wientian.  Od momentu powstania, około III wieku, stupa przeszła kilka rekonstrukcji, ostania w 1930 roku.  Świątynie That Luang jest powszechnie uważana za najważniejszy zabytek w Laosie i symbol narodowy.  Kolejna swiatynia Wat Si Saket została zbudowana w 1818 roku na polecenie króla Anouvong.  W Wat Si Saket znajduje się mur klasztorny z ponad 2.000 ceramicznymi i srebrnymi wizerunkami Buddy.

Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane lub podobny

 

Dzien 12:  Vientiane-lot do Hanoi (B/L/D)

Dziś wizyta w Parku Buddy (Budda Park), znanym również jako Xieng Khuan; to park rzeźby znajdujący się 25 km na południowy wschód od Wientian na łąkach przy rzece Mekong.  Choć nie jest świątynią, park jest nazywany Wat Xieng Khuan (określenie nadawane świątyniom) ponieważ są tu liczne obiekty religijne.  Nazwa Xieng Khuan oznacza Spirit City.  Park gości ponad 200 hinduskich i buddyjskich posągów.  Socjalistyczny rząd zdecydował na działanie parku Buddy jako atrakcji turystycznej i parku publicznego. 

Następnie lecimy do Północnego Wietnamu, do Hanoi, nazywanej "Paryżem Wschodu".

Hotel: Crowne Plaza zachód Hanoi lub podobny

 

Dzień 13:  Hanoi-Halong Bay (B/L/D)

Dziś wizyta w Hanoi, stolicy Wietnamu.  Zaczynamy od Placu Ba Dinh, gdzie prezydent Ho Chi Minh odczytał Deklaracje Niepodległości Republiki Demokratycznej Wietnamu 2 września 1945.  Kiedy Ho Chi Minh zmarł, wybudowano tutaj granitowe Mauzoleum Ho Chi Minha, aby umieścić tu jego zabalsamowane ciało.  Mauzoleum jest głównym miejscem turystyki i pielgrzymek.

Wiele ważnych budynków położonych jest wokół Mauzoleum, w tym Pałac Prezydenta, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Planowania i Inwestycji oraz Budynek Zgromadzenia Narodowego.  Odwiedzimy Pagodę Jednej Kolumny (One Pillar Pagoda), zabytkowa świątynie buddyjska w Hanoi.  Świątynia ta jest uważana obok Świątyni Perfum, jako jedna z dwóch najbardziej znanych świątyń Wietnamu.  Świątynia zbudowana jest z drewna na jednym filarze kamiennym o średnicy 1,25 m i jest zaprojektowana tak, aby przypominać kwiat lotosu, który jest buddystą symbolem czystości.

Odwiedzimy Świątynie Literatury (Temple of Literature), która jest Świątynia Konfucjusza w Hanoi.  W świątyni mieści się Akademia Imperialna, pierwszy uniwersytet krajowy Wietnamu.  Świątynia została zbudowana w 1070 roku w czasie rządów cesarza Ly Thanh Tong.  Jest to jedna z kilku świątyń w Wietnamie, która jest dedykowana Konfucjuszowi, mędrcowi i uczonemu.

Następnie przejazd wzdłuż delty Czerwonej Rzeki ( Red River Delta) do Miasta Halong (Halong City).  Tu można zobaczyć bawoły wodne, pola ryżowe i codzienne życie wietnamskich gospodarstw po obu stronach drogi.  Dziś zobaczymy sztuke Lalkarstwa Wodnego (Water Puppetry), formę sztuki unikalną dla północnego Wietnamu.

Hotel: Muong Thanh Quang Ninh hotel lub podobny lub podobny

 

Dzień 14:  Halong Bay-Hanoi (B/L/D)

Dziś będziemy, na pokładzie tradycyjnych drewnianych łodzi, żeglować po Zatoce Halong (Halong Bay).  Na lunch zjemy świeże owoce morza serwowane na pokładzie łodzi.  Przygotuj się na wspaniałe zdjęcia wapiennych, stromych zbocz maleńkich wysp z fantazyjnymi nazwami: Walczące Koguty, Kaczka, Palec, Palnik Kadzidła i Kamienne Psy.

Zatrzymamy się w pływającej wsi na zatoce, Ba Hang, a następnie udamy się do najpiękniejszej jaskini o nazwie Thien Cung i odkryjemy ogromne komnaty jaskimi ozdobione stalaktytami i stalagmitami.  Potem wracamy do Hanoi.

Hotel: Crowne Plaza zachód Hanoi lub podobny

 

Dzień 15:  Hanoi- New York (B)

Po śniadaniu, jedziemy na lotnisko.  Lecimy z Hanoi do Nowego Jorku.


**************************************************************** 

 

Day 1: New York- Ho Chi Minh Vietnam Depart NYC and cross the international dateline. We will flight to. Ho Chi Minh Vietnam.

 

Day 2: Ho Chi Minh Arriving in Ho Chi Minh city. Our tour guide will meet you at the airport and transfer you to the hotel. . The rest of today will be free for you to adjust to the time difference. Hotel: Windsor Plaza Hotel or similar ★★★★★

 

Day 3: Ho Chi Minh - Tay Ninh - Ho Chi Minh (Breakfast /Lunch/Dinner) (B/L/D) After breakfast, enjoy a morning drive through typical sou thern Vietnamese countryside to Tay Ninh Province in the west of Vietnam. At Tay Ninh visit the incredible /Cao Dai Great Temple/, built in1926, is considered one of the most striking structures in all of South-East Asia. It is the headquarters of the unique Cao Dai sect, a religion with a hybrid of Buddhism, Christianity & Confucianism. Above the entrance is the all-seeing holy eye - symbol of the sect. Visitors will attend the midday ceremony's extravaganza to witness the daily mass held by the Cao Dai followers which is a fantastic experience. In the afternoon, visit the famous /Cu Chi Tunnels/, an underground tunnel network constructed by Vietnamese resistance fighters during the long struggle for independence where you will understand more about the Vietnam War or American War. Over 200 km of tunnels became legendary when they played a vital role in the War. In their heyday, the tunnels were functioning underground cities including numerous trap doors, specially constructed living areas, storage facilities, weapons factories, field hospitals, command centers & kitchens. Hotel: Windsor Plaza Hotel or similar★★★★★

 

Day 4: Ho Chi Minh - My Tho Mekong Delta - Ho Chi Minh (B/L/D)

Today go to My Tho, take a leisurely boat ride alo ng the /Mekong Delta river/ and view the stilt houses, fruit plantations and fishing villages along the river bank. Proceed to Thoi Son island and enjoy a delicious lunch in the orchard garden. Then you will ride to An Khanh. Less touristy than Ben Tre, here you will find peace and tranquility as you cruise along on a hand-rowed sampan along natural canals. Treat yourself to seasonal fruit and honey tea as you listen to Southern Vietnamese folk music performed by locals. Enjoy the idyllic rural lifestyle of the locals as you roam through the fruit plantation and village. You can even try amazing coconut candy. Tonight enjoy Vietnam Style Roasted Suckling Pig . Hotel: Windsor Plaza Hotel or similar★★★★★

 

Day 5: Ho Chi Minh-Angkor Cambodia (B/L/D) By Air

Today we visit to Ho Chi Minh city, the landmark /ReUnification Palace/. Now the building is a museum and venue for official receptions. Nearby are the /Post Offic/ and /Saigon Notre-Dame Basilica/, built between 1877 and 1883 and one of the city’s major landmarks. Neo-Romanesque in form, /Notre Dame/ is the major seat of the Catholic religion in modern Vietnam. We continue to the /War Remains Museum/, where you can learn a lot about the Vietnam War. Then we take a flight to Angkor. Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap★★★★★

 

Day 6: Angkor (B/L/D)

Today start a discovery tour to see /Angkor Wat Temple/, which is the largest and 7th finest wonder of the world heritage by UNESCO. Angkor Wat is also one of the largest temples in the world, with a volume of stone equaling that of the Cheops Pyramid in Egypt. The temples of Angkor were constructed from AD 1113 – 1150. Later we continue to visit Ta Prohm Temple , as known as the filming location of Hollywood film 'Tomb Raider'. Ta Prohm is the beautiful ruin which is overgrown by the giant trees of the jungle, and because of its wonderful atmosphere, it was left untouched. This temple was built in end of 12th century to the beginning of 13th century by King Jayavarman VII in dedication to his royal mother. Since the capital city of Angkor had been abandoned and moved the city to Phnom Penh during the 15th century, the area of Angkor was occupied by the Thais for sometimes. Most of the temples were left in the jungle and the tree started to grow. In next 4 centuries, the temples of Angkor were rediscovered by a French naturalist Henry Mohout during year 1850. This amazing capital made Henry stunned because of its progressive and beauty of monument temples left in the deep forest. After lunch, we continue the tours to visit South Gate of /Angkor Thom City/, which is the last capital of the Khmer Empire surrounded by thick walls, containing five monumental gates built by King Jajavarnam VII, between 1181 and 1218. Next we will see BayonTemple , it decorated with four Buddha faces on each of 49 towers, a Buddhist monastery in heart of Angkor Thom complex. Then visit Bapoun Temple A major religious temple during Khmer Empire, Phimean Akas Temple , later we continue to see Terrace of The Elephant with Terrace of Leper King. Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap or similar ★★★★★

 

Day 7: Angkor (B/L/D)

Today we will visit to /Banteay Sre/ is considered to be the jewel of classical Khmer art. This temple is often a favorite with visitors. In the afternoon we visit to /Banteay Samre/, /Pre Rup/ is a temple at Angkor, Cambodia, built as the state temple of Khmer king Rajendravarman and dedicated in 961. It is a temple mountain of combined brick, laterite and sandstone construction. East Mebon, Ta Som, Neak Pean and Preah Khan. Pre Rup is a temple-mountain symbolising the Mount Meru, close in style to the East Mebon but higher and artistically superior than its predecessor. After later, we enjoy the view of the sunset over Angkor Wat on the top of /Bakheng Hill/. Hotel: Angkor Era Hotel Siem Reap or similar ★★★★★

 

Day 8: Angkor - Phnom Penh (B/L/D)

Today we drive to Phnom Penh. Lunch we will stopover in the Four arm river, we will take a boat to have lunch. Enjoy Cambodia style meal.

Hotel: Naga World Hotel & Entertainment Complex Phnom Penh or similar★★★★★

 

Day 9: Phnom Penh- Vientiane Laos (B/L/D) By Air

Today we visit to the Royal Palace. The Silver Pagoda gets its name from the 5000 tiles of pure silver, which decorate the floor. In addition, the Buddha of the Pagoda is made from solid gold and is decorated with over 9 000 diamonds. The next visit to National Museum, a great red and elegant building North of the Royal Palace, constructed in 1917, is the treasure house of Khmer archaeological arts. Later we take a flight to Vientiane Laos.

Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane or similar★★★★★

 

Day 10: Vientiane-Vang Vieng (B/L/D)

Today we go to Vang Vieng ,you will stop for photos at t he fishing village of Ban Houy Mo. Visit the archaeological site of Vang Xang, which has one of the oldest Buddha statues dating back to 11th century. We will visit Tham Chang Cave, one of the most impressive natural caves. Hotel: Riverside Boutique Resort or similar★★★★★

 

Day 11: Vang Vieng - Vientiane (B/L/D)

Today go back to Vientiane take a sightseeing tour of V ientiane, Visit /the Arc de Triomphe of Vientiane/ as it resembles the Arc de Triomphe in Paris. However, it is typically Laotian in design, decorated with mythological creatures.Visit /That Luang Temple/, it is a gold-covered large Buddhist stupa in the centre of Vientiane, Laos. Since its initial establishment, suggested to be in the 3rd century, the stupa has undergone several reconstructions as recently as the 1930s due to foreign invasions of the area. It is generally regarded as the most important national monument in Laos and a national symbol. /Wat Si Saket/ was built in 1818 on the order of King Anouvong. Wat Si Saket features a cloister wall with more than 2,000 ceramic and silver Buddha images. Hotel: Don Chan Palace Hotel & Convention Vientiane or similar★★★★★

 

Day 12: Vientiane-Hanoi (B/L/D) By Air

Today visitBuddha Park,also known as Xieng Khu an ,it is a sculpture park located 25 km southeast from Vientiane, Laos in a meadow by the Mekong River.Although it is not a temple, the park may be referred to as Wat Xieng Khuan since it contains numerous religious images. The name Xieng Khuan means Spirit City. The park contains over 200 Hindu and Buddhist statues. The socialist government operates Buddha Park as a tourist attraction and public park. Then we fly to North Vietnam Hanoi After breakfast. Hanoi also call the ‘Paris of the Orient’, the richly cultural hilltribe town of Sapa . Hotel: Crowne Plaza West Hanoi or similar★★★★★

 

Day 13: Hanoi-Halong Bay (B/L/D)

Toady visitBa Dinh Square where president Ho Chi Minh read the Proclamation of Independence of the Democratic Republic of V ietnam on September 2, 1945. When Ho Chi Minh died, the granite Ho Chi Minh Mausoleum was built here to display his embalmed body. It remains a major site of tourism and pilgrimage.Several important buildings located around it, including the President's Palace, the Ministry of Foreign Affairs, the Ministry of Planning and Investment, and the National Assembly Building. Visit /The One Pillar Pagoda/ is a historic Buddhist temple in Hanoi, the capital of Vietnam. It is regarded alongside the Perfume Temple, as one of Vietnam's two most iconic temples. The temple is built of wood on a single stone pillar 1.25 m in diameter, and it is designed to resemble a lotus blossom, which is a Buddhist symbol of purity, since a lotus blossoms in a muddy pond. Visit /The Temple of Literature/ is a Temple of Confucius in Hanoi, northern Vietnam. The temple hosts the Imperial Academy , Vietnam's first national university. The temple was built in 1070 at the time of Emperor Lý Thánh Tông. It is one of several temples in Vietnam which is dedicated to Confucius, sages and scholars.

Then drive through the country side of the Red River Delta to Halong City. Water buffaloes, paddy fields and daily Vietnamese farm life are on both sides of the way. Today enjoy the traditional /Water Puppetry/, an art form unique to northern Vietnam, and an interesting, light-hearted introduction to its rural culture. Hotel: Muong Thanh Quang Ninh Hotel or similar or similar★★★★

 

Day 14: Halong Bay-Hanoi (B/L/D)

vToday we will board a traditional wooden junk and start the cruising trip to the center of the /Halong bay/. Fresh seafood lunch is served while on the boat. Get ready for exotic photos and absorbing the most magnificent natural splendors, limestone bedrocks and sheer cliffs of tiny islands highlighted with fanciful names: Fighting Cocks, Duck, Finger, Incense Burner, and Stone Dogs. Stop for a rowing boat trip around Ba Hang Floating village then keep cruising to the most beautiful cave named Thien Cung and explore huge chambers adorned with stalactites and stalagmites. Then we go back to Hanoi. Hotel: Crowne Plaza West Hanoi or similar★★★★★

 

Day 15: Hanoi- New York (B)

After breakfast, take bus to airport, catch your flight go back to your sweetly Hometown.

 

Cena /Price/: $ 3 780

 

Zawiera /Included/:

 

- International and domestic air ticket with taxes. From NYC to SGN, SGN to REP, REP to VTE, VTE to NYC

 

- Included 5 -4 star hotels. Preferred accommodations subject to change to similar class accommodations.

 

- Double occupancy.

 

- Admission to sightseeing spots listed in the day-to-day itinerary.

 

- Qualified English-speaking guides throughout the tour. Polski przewodnik

 

- American style buffet breakfasts ,lunches, Dinner, including local special meal

 

-All airport transfers, from arrival date to departure date.

 

- All transportation between cities

 

- Air conditioning coach services in each city. All coaches are within 3 years old, all drivers have at least 5 years driving experiences.

 

-Complimentary Mineral Water

 

-Quality Control Managers work 24/7.

 

Nie obejmuje /Excluded/:

 

-Tip for the tour guide $10 per person per day.

 

- Vietnam & Cambodia & Laos visa fee /około $ 100/ (Need provide passport and photo and fill out the application form)