U źródeł wody życia

Węgry-Chorwacja-Bośnia i Harcegowina z Medzugorje- 16-25 VIII 2017 PDF Drukuj Email

 

Pielgrzymka – wycieczka

Węgry – Chorwacja – Bośnia i Hercegowina z Medzugorje – 10 dni

16 – 25 sierpnia 2017

Bajkowa podróż do krainy bałkańskich perełek 

 

Uwaga: Jesteśmy ubezpieczeni w Tueuropa. Szczegóły  http://tueuropa.pl/podroz.htm 

W ofercie /w ramach opłaty 610/ wkalkulowany jest WARIANT STANDARD, ubezpieczenie, wystarczające na Europę dla Europejczyków (15.000 euro Kosztów Leczenia i 3.000 euro NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków).

Dla obywateli Stanów Zjednoczonych jest proponowany, zalecany ale nie konieczny, wyższy zakres wartości ubezpieczenia, natomiast jeśli są obywatelami polskimi i mogą kontynuować leczenie w Polsce to nasza oferta jest wystarczająca.

 

Warto uważniej przyjrzeć się wariantowi „choroby przewlekłe" jeśli osoby są w starszym wieku i posiadają schorzenia przewlekłe: alergie, choroby serca, układu oddechowego, trwałe urazy narządów ruchu itp. to zalecane jest dokupienie zabezpieczenia + 200 % co skutkuje dopłatą wysokości około 15 euro za cały wyjazd. dla „CHORYCH PRZEWLEKLE" z poza Europy wygodny będzie wariant THE BEST w którym zawarty jest wariant dla osób chorych przewlekle, przy takim wariancie dopłata za osobę za cały okres wyjazdu będzie wynosić około 40 euro, co daje najwyższą i bardzo bezpieczną ochronę wysokości 100.000 euro Kosztów Leczenia.

podsumowując  dla osób mających ubezpieczenie w Polsce wystarczy WARIANT STANDARD + ewentualne dodanie wariantu CHOROBY PRZEWLEKŁE - około 15 euro dopłaty dla osób nie mających prawa do darmowego leczenia w Polsce lub na terenie Europy to zalecam wariant THE BEST - jest maksymalny wariant w ubezpieczeniach za około 40 euro dopłaty wysokość dopłaty generuje system w dniu ubezpieczenia.

 

    

 

1 Dzień /16.08/: O godz. 7:30 wyjazd z Rzeszowa /konkretne miejsce wyjazdu będzie podane w późniejszym terminie/. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek. Zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów, Vajdahunyad, przejazd aleją Andrassy, wzgórze zamkowe, obiadokolacja, wzgórze Gelerta – niezwykła, wieczorna panorama Budapesztu. Zakwaterowanie i nocleg w Budapeszcie.

 

 

2 Dzień /17.08/:  Po śniadaniu przejazd do stolicy Chorwacji Zagrzebia. Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Europy z licznymi zabytkami i atrakcjami światowej klasy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Plitvickich Jezior.

 

 

3 Dzień /18.08/: Po śniadaniu zwiedzanie największej chorwackiej atrakcji, Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, który znajduje się w spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Stanowi je 16 jezior na różnych wysokościach, przedzielonych wodospadami. Woda przelewa się z jeziora do jeziora, tworząc liczne wodospady i kaskady. Przewidziany jest rejs statkiem na jeziorach. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Medzugorje.

 

 

4 Dzień /19.08/: Po śniadaniu zwiedzanie Medzugorje – góra objawień, wspólnota Cenakolo, centrum Medzugorje, Msza Święta w Kaplicy Objawień, wodospady Kravica, obiadokolacja i nocleg w Medzugorje. Wieczorny czas wolny w centrum Medzugorje na zakupy Pamiątek. Następnie pojedziemy na urocze Tarasy, gdzie będzie pieczenie jagnięcia. Skosztujemy jagnięciny zakrapianej  rakiją – najsłynniejszym chorwackim alkoholem.

 

 

5 Dzień /20.08/:  Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Dubrownika – zwiedzanie starówki w obrębie murów obronnych. Msza Święta w kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami. Wyjazd kolejką na górę Syrcz, taras widokowy. Ten widok został uznawany przez Amerykanów za najpiękniejszy w świecie. Zwiedzanie pozostałości po Napoleońskim Fort Imperial czas wolny. Powrót do Medzugorje na obiadokolację i nocleg.

 

 

6 Dzień /21.08/:  Wyjście na górę Kriżewac, śniadanie, wycieczka do Mostaru, którego starówka i most zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym przeuroczym miasteczku, jak nigdzie indziej można poczuć bałkański klimat. Zwiedzamy jeszcze dom turecki, źródła rzeki Buna, klasztor Derwiszów. Powrót do Medzugorje. Obiadokolacja, wieczorny spacer i uczestnictwo w międzynarodowej Mszy Świętej, nocleg w Medzugorje.

 

 

7 Dzień /22.08/: Po śniadaniu przejazd do Veprić – Bałkańskie Lourdes, gdzie odprawimy Mszę św.  Przejazd do Splitu i zwiedzanie i miasta.  Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Czas wolny. Ze Splitu popłyniemy statkiem do portowego miasta Trogir, które zostało założone w III wieku przed narodzeniem Chrystusa. Spacer uroczymi uliczkami starówki przenosi nas do odległej epoki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Vodice. Vodice są położone nad morzem w rozległej zatoce i znane są z wielu zabytków atrakcji i imprez. Miasto jest zdobywcą tytułu „ Kwiat Turystyczny“.

 

 

8 Dzień /23.08/: Po śniadaniu całodzienny rejs błękitnymi wodami Adriatyku  na Archipelag Kornati, który składa się z 149 wysyp, wysepek i raf kolorowych. Odwiedzimy dwie z najpiękniejsze, a na jednej z nich będziemy mogli skorzystać z plaży i morskiej kąpieli.  Po powrocie na łódź czekać będzie na nas świeżo złowiona, grillowana ryba. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Otocac, które ma bardzo bogatą historię, sięgająca czasów przed narodzeniem Chrystusa. Oryginalna atmosfera, architektura, przenoszą nas w wyobraźni w odległe czasy. Rzeka Gacka dodaje szczególnego uroku tej miejscowości.

 

 

9-10 Dzień /24- 25. 08/: Po śniadaniu przejazd do Polski, w trakcie przejazdu obiad. Odwiedzimy także niektóre z mijanych miast. „Białą noc” rozpoczniemy degustacją węgierskiego wina. O godz. 23:00 zakończymy degustację i z winnymi zapasami wyruszymy do Polski. W czasie nocnych postojów będziemy mieli okazję obserwować najbardziej rozgwieżdżone, sierpniowe niebo z tysiącami „spadających gwiazd”.  Do Rzeszowa dojedziemy na godz. 6:00- 7:00 rano.  

 

 

Cena: $ 610    

 

 

Cena zawiera:

-Luksusowy klimatyzowany autokar z ubikacją. W czasie podróży będzie serwowana   /bezpłatnie/ kawa i herbata.

- Opłaty drogowe i wjazdowe, parkingi

- Bilety wstępu /$ 100/

- Ubezpieczenie NNW i KL 

- Dobre hotele klasy turystycznej

- Posiłki: śniadania w formie bufetu i obiadokolacje z napojami oraz dodatkowe posiłki

   wymienienie w programie.

- Opieka pilota i lokalnych przewodników

- Opieka duszpasterska kapłana. Każdego dnia będzie sprawowana Mszą św. w

   kościołach lub pod gołym niebem. 

 

 Do Rzeszowa można przyjechać wcześniej i przenocować w zarezerwowanym hotelu. Cena: doba w granicach $25- 30 ze śniadaniem. 

 

Wszystkie miejsca na wyjazd są już zajęte, ale przyjmujemy zapisy na listę rezerwowych, niewykluczone, że ktoś zrezygnuje. W sprawie zapisu prosze pisać pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dzwonić pod numer telefonu: 347 876 3738

 

Jeśli na liście rezerwowych będzie wystarczająca liczba chętnych, to wtedy zarezerwujemy drugi autobus. 

 

 

 

Zgłaszam udział w pielgrzymce – wycieczce Węgry – Chorwacja – Bośnia i Hercegowina z Medzugorje

10 dni - 16 – 25 sierpnia 2017

 

 Nazwisko............................................ Imiona.............................................................................

                      zgodnie z paszportem                              zgodnie z paszportem

 

 

Imię ojca.............................................Data urodzenia................................................................

 

 

Miejsce urodzenia......................................Obywatelstwo..........................................................

 

 

 Seria i numer paszportu................................................Ważny do..............................................

 

 

 Wyjeżdżam na paszporcie: polskim................ amerykańskim /wiza do Bośni/..........................  

 

Numer PESEL /potrzebny do ubezpieczenia w Polsce/ ……………………………………………

 

Adres...........................................................................................................................................

 

 

....................................................................................................................................................

 

 

Tel..............................................................................................................................................

 

 

E-mail ……………………………………………………………………………………………………

 

 

W pokoju hotelowym chcę mieszkać z...................................................................................

 

 

Rezerwuję hotel w Rzeszowie na 15 sierpnia /$25-30/  Tak………………   Nie…………………

 

 

Kolejność dokonywanych wpłat będzie decydować o miejscu w autobusie.