U źródeł wody życia

Kenia - Tanzania, 3-14 sierpnia 2017. PDF Drukuj Email

 

Uwaga: Do 5 maja proszę dostarczyć paszporty /orginały/ oraz 4 fotografie paszportowe celem otrzymania wizy Tanzanii i Kenii oraz wypełniony wniosek wizowy /wnioski prześlę emailem/. Załatwianie wiz może potrwać nawet jeden miesiąc. 

 

Uwaga: Proszę o wpłatę pozostałej sumy /$ 2850/ do 20 marca 2017 roku 

 

Padają pytania odnośnie szczepień. Ambasada Tanzanii odpowiada: No. However we recommend that you carry your physician’s note for immunization waiver and submit it to the Health Officers at the point of entry.

 

Standard Practice requires that, all matters relating to immunization, waiver and its control need to be decided upon by the Health Officers at respective entry point or boarder.

 

Odpowiedź ambasady Kenii: 4. Are there any vaccinations required for entering Kenya? – No vaccination required if the traveller is coming from the US

 

Można przyjąc szczepionkę na żótą febrę. Wykonują to tylko specjalne olacówki w Nowym Jorku. Profilaktycznie można przed wyjazdem wziąc leki na malarię. 

 

Przeloty

 

 1 TK  12L 03AUG TH JFKIST HK2  1155P  445P#1

 2 TK 607L 04AUG FR ISTNBO HK2   750P  230A#1

 3 TK 608V 14AUG MO NBOIST HK2   500A 1130A

 4 TK   1V 14AUG MO ISTJFK HK2   135P  530P

 

Uwaga: W czasie naszego wyjazdu odwiedzimy polską misjonarkę siostrę Ruth, która zajmuje się dziećmi, ratując je niejdnokrotnie od śmierci głodowej. Obecnie buduje dla tych dzieci sierociniec. Sierociniec budowany jest niedaleko miasta Musoma w nad brzegiem jeziora Victoria /link do tej misji: https://www.facebook.com/msamaria.musoma?ref=ts&fref=ts /. W związku z tym nasz wyjazd wydłuży się przy zachowaniu tej samej ceny. Mieliśmy wyjechać z Tanzanii 13 sierpnia rano, a wylecimy o północy. Do Nowego Jorku przylecimy 14 sierpnia wieczorem. 

 

     

 

      

Tłumaczenie na język polski i opracowanie mapy: Dr. Maggie Ciszkowska Professor and Department Chair Department of Chemistry Brooklyn College, CUNY

 

B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja

 

Dzień 1 /3 VIII/:  Nowy Jork – Nairobi (Kenia) – posiłki na pokładzie samolotu

Nocny lot z Nowego Jorku do Nairobi (Kenia).

 

Dzień 2 /4 VIII/:  Nairobi (Kenia)

Na międzynarodowym lotnisku w Nairobi spotkamy miejscowego przewodnika, który zawiezie nas do luksusowego hotelu na wieczorny odpoczynek.

Nocleg w hotelu Safari Park Hotel lub podobnym

 

Dzień 3 /5 VIII/:  Nairobi – Zachodni Park Narodowy Tsavo (Kenia) (B/L/D)

Dziś ruszamy do Zachodniego Parku Narodowego Tsavo (Tsavo West National Park), który znajduje się w Prowincji Wybrzeże (Coast Province) w Kenii.  Park zajmuje powierzchnię 9,065 kilometrów kwadratowych.  Droga A1 09 prowadząca z Nairobi do Mombasy i linia kolejowa odgradza ten Park Narodowy od sąsiedniego parku, Wschodniego Parku Narodowego Tsavo (Tsavo East National Park).  Te dwa parki, wraz z przyległymi ranczami i obszarami chronionymi, tworzą Tsavo Conservation Area (Obszar Chroniony Tsawo).  Park Tsavo West (Zachodni) jest bardziej popularny wśród odwiedzających ze względu na jego wspaniałą scenerię, Mzima Springs (Źródła Mzima), bogatą i zróżnicowaną przyrodę, dogodną sieć drogową, rezerwat nosorożców, możliwość wspinaczek skalnych, i spacerów z przewodnikiem wzdłuż rzeki Tsavo.  Park jest zarządzany przez Kenya Wildlife Service.

Nocleg w hotelu Tsavo Sentrim Camp lub podobnym

 

Dzień 4 /6 VIII/:  Zachodni Park Narodowy Tsavo – Park Narodowy Amboseli (Kenia) (B/L/D)

Dziś udajemy się do Parku Narodowego Amboseli (Amboseli National Park), dawniej Masajski Rezerwat Dzikich Zwierząt Amboseli (Amboseli Game Reserve Masajów), w Powiecie Kajiado (Kajiado County) w Kenii.  Powierzchnia tego parku to 39,206 hektarów, z czego 8000 kilometrów kwadratowych zajmuje obszar ekosystemu, który rozprzestrzenia się po obu stronach granicy Kenii z Tanzanią.  Tutejsi mieszkańcy to głównie Masajowie, ale również przybysze z innych części kraju, którzy osiedlili się tutaj przyciągnięci rozwojem turystyki i intensywnym rozwojem rolnictwa.  Położenie wzdłuż systemu bagien sprawia, że obszar ten charakteryzujący się niskim poziomem opadów, jest jednym z najlepszych miejsc do oglądania dzikich zwierząt na świecie, z 400-ma gatunkami ptaków, w tym ptakami wodnymi, pelikanami, zimorodkami, chruścielami (derkaczami), warugami i 47-ma rodzajami ptaków drapieżnych.

 

Nocleg w Kibo Safari Camp lub podobnym

 

Dzień 5 /7 VIII/:  Park Narodowy Amboseli – Namanga – Arusha (Tanzania) (B/L/D)

Opuszczamy dziś Kenię i udajemy się na południe, do Tanzanii.  Po formalnościach granicznych, jedziemy do Arusha w Tanzanii. 

Nocleg w Palace Hotel Arusha lub podobnym

 

Dzień 6 /8 VIII/:  Arusha – Park Narodowy Tarangire – KraterNgorongoro (Tanzania) (B/L/D)

Dziś odwiedzimy Park Narodowy Tarangire (Tarangire National Park), który jest szóstym co do wielkości parkiem narodowym w Tanzanii po Ruaha , Serengeti, Mikumi , Katavi i Mkomazi.  Park Narodowy Tarangire położony jest w regionie Manyara.  Nazwa parku pochodzi od rzeki Tarangire, która przecina park, będąc jedynym źródłem wody w tej okolicy dla dzikich zwierząt w czasie pory suchej.  Podczas pory suchej tysiące zwierząt migrują do Parku Narodowego Tarangire z Parku Narodowego Manyara.  Następnie przejedziemy w pobliże Krateru Ngorongoro (Ngorongoro Crater).

Nocleg w Ngorongoro Wildlife Lodge lub podobnym


Dzień 7 /9 VIII/:  KraterNgorongoro – Park Narodowy Serengeti (Tanzania) (B/L/D)

Krater Ngorongoro (Ngorongoro Crater) jest najlepszym miejscem w Tanzanii, do zobaczenia "Wielkiej Piątki", czyli afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła, i lamparta.  Największą atrakcją są tu: duża populacja nosorożca czarnego, i jedne z największych słoni wciąż żyjących w Afryce, ale krater jest także domem dla dużej populacji lwów, lampartów i hien, oraz ogromnych stad antylop gnu, bawołów i zebr.  Spotyka się tutaj również serwale, gepardy, szakale, gazele Granta i Thompsona, flamingi i otocjony (ssaki afrykańskie przypominający psa i lisa, z charakterystycznymi długimi uszami), a także około 400 gatunków ptaków.  Później tego dnia, przejedziemy do Parku Narodowego Serengeti (Serengeti National Park).

Nocleg w Serengeti Acacia Tented Camp lub podobnym

 

Dzień 8 /10 VIII/:  Park Narodowy Serengeti (Tanzania) (B/L/D)

Dziś odwiedzimy miejsce, które jest prawdopodobnie największym na świecie rezerwatem przyrody, Park Narodowy Serengeti (Serengeti National Park).  Park ten, z ogromną liczbą dzikich zwierząt, licznymi drapieżnikami i ogromna różnorodnością ptactwa, a wszystko to uzupełnione niekończącymi się trawami i akacjami równin sawanny, jest uosobieniem parków narodowych Afryki.  Będziemy przemierzać park od jego zachodniej do wschodniej strony, obserwując dzikie zwierzęta podczas tego atrakcyjnego safari i spędzimy noc w na terenie kempingu Seronera, w centrum tego parku narodowego.

Nocleg w Serengeti Acacia Tented Camp lub podobnym

 

Dzień 9 /11 VIII/:  Park Narodowy Serengeti – Isabania – Narodowy Rezerwat Masajów Mara (Kenia) (B/L/D)

Dziś udajemy się do Narodowego Rezerwatu Masajów Mara (Maasai Mara National Reserve).  Wkraczamy na ziemie Masajów, gdzie ci pasterze od pokoleń są często widziani prowadząc swoje bydło na poboczach drogi.  Mijamy miejscowość Narok, aby kontynuować naszą jazdę i obserwować po drodze dzikie zwierzęta.  Główna część drogi między Nairobi i rezerwatem jest w bardzo złym stanie, więc trzeba być przygotowanym na wyboistą przejażdżkę!  Dojeżdżamy do naszego kempingu, Acacia Camp (Kemping Akacja) w godzinach wieczornych.  Z Kempingu Akacja rozciąga się świetny widok na wzgórza Meguarra, a także na strumień, który wije się w dół i tworzy naturalną granicę z Narodowym Rezerwatem Masajów Mara.  Rezerwat pozostaje nieogrodzony, pozwalając dzikim zwierzętom przemieszczać się swobodnie po całej okolicy i jeśli zechcą – również przez obszar naszego kempingu!  Nie trzeba się jednak niczego obawiać, gdyż lokalni przewodnicy „Askari” będą uważnie wypatrywać jakichkolwiek niepożądanych drapieżników.

Nocleg w Mara River Lodge lub podobnym

 

Dzień 10 /12 VIII/:  Narodowy Rezerwat Masajów Mara (Kenia) (B/L/D)

Opuszczamy dziś nasz kemping zaraz po wschodzie słońca, aby wyruszyć na nasze safari w krainie Masajów Mara.  Narodowy Rezerwat Masajów Mara jest znany, jako jeden z najlepszych narodowych rezerwatów na terenie Afryki Wschodniej i jest domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt.  Jest zwłaszcza sławny za sprawą corocznej migracji zwierząt, która obejmuje imponującą liczbę ponad 1 miliona antylop gnu, zebr i gazeli Thomsona, które przybywają tu z Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii.  Narodowy Rezerwat Masajów Mara jest najbardziej popularny w okresie od lipca do października, kiedy to wielkie stada tych zwierząt można tu zobaczyć na wypasie.  Te stada roślinożerców są tu częstym łupem drapieżników afrykańskich, które często można obserwować w tym okresie w trakcie krwawego polowania.  Nasz przejazd po rezerwacie będzie się skupiał na wypatrywaniu „Wielkiej Piątki” afrykańskiej: słonia, nosorożca, bawoła, lwa, i lamparta; wraz z wieloma innymi gatunkami zwierząt, gadów i ptaków, które mają tu swój domu.

Nocleg w Mara River Lodge lub podobnym

 

Dzień 11-12/13 -14 VIII/:  Narodowy Rezerwat Masajów Mara – Nairobi – Nowy Jork (B/L/D)

Dziś wracamy do Nairobi.  Stad lecimy z powrotem do Nowego Jorku.

 

Cena: $4850 /W kwietniu i maju cena wynosi $4230. Jest to jednak pora deszczowa i nie jest to dobry czas na wyjazd/ 

 

Cena zawiera:

- Opłata za wizy do Kenii i Tanzanii (ok. $200/osobę)

- Międzynarodowe bilety lotnicze, wraz z podatkami (NYC – NBO – NYC)

- Noclegi w luksusowych hotelach, pokoje dwu-osobowe

- Wszystkie wstępy do obiektów wymienionych w programie

- Wykwalifikowani przewodnicy, mówiący po angielsku

- Trzy posiłki dziennie (wg. tego, co jest wymienione w programie);

   głównie bufety w stylu amerykańskim

- Wszystkie transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko, i przejazdy miedzy miastami

- Woda mineralna

- Quality Control Managers 24 godz. na dobę

- Ubezpieczenie od wypadków do kwoty $30,000 na osobę.

- Dla chętnych, każdego dnia, w miarę możliwości będzie sprawowana Msza św.  

 

Cena NIE zawiera:

- Napiwki dla przewodników ($10 tip /dziennie na osobę)

 

Zapisy: Podać swoje nazwisko, adres, telefon, emali /jeśli mamy/ i przesłać na adres: 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub zadzwoninić pod numer tel. 347 876 3738 /ks. Ryszard/. 


Zdecydowani na wyjazd w 100% powinni do 20 listopada przesłać na mój adres:

 

Rev. Ryszard Koper

101-41 91st Street

Ozone Park, NY 11416

 

1. Wypełniony formularz zgłoszeniowy /formularz mogę przesłać emailem - proszę pisać pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

2. Kopię ważnego paszportu (paszport musi być ważny 6 miesięcy przed opuszczeniem docelowego kraju). Niektóre kopie paszportów mam z poprzednich wyjazdów, to je wykorzystam.

 

3. Zaliczkę w wysokości $2000. Czeki wypisujemy na agencję która organizuje dla nas ten wyjazd, tu dodam, że organizowała ona dla nas wiele wspaniałych wyjazdów: K&M International Travel Inc. Po otrzymaniu czeku prześlę Państwu pokwitowanie wpłaty. 

**********************************************************************

 

Day 1. New York to Nairobi (In-flight Meals)

Take overnight flight to Nairobi and have a nice flight trip.

 

Day 2. Nairobi

Welcome to Nairobi Capital International Airport! You will be greeted by our tour guide and transferred to check in at your luxurious hotel where you are at your leisure to relax and enjoy the evening.

Hotel: Safari Park Hotel or similar

 

Day 3. Nairobi - Tsavo West National Park (Breakfast/Lunch/Dinner)

 

Today we head on to Tsavo West National Park, it is located in the Coast Province of Kenya. The park covers an area of 9,065 square kilometers. The A1 09 road Nairobi-Mombasa and a railway divides it from the adjoining Tsavo East National Park. Together with adjoining ranches and protected areas, they comprise the Tsavo Conservation Area. Tsavo West is a more popular destination on account of its magnificent scenery, Mzima Springs, rich and varied wildlife, good road system, rhino reserve, rock climbing potential and guided walks along the Tsavo River. The park is operated by Kenya Wildlife Service.

Hotel: Tsavo Sentrim Camp or similar

 

Day 4. Tsavo West National Park - Amboseli National Park(B/L/D)

 

Today we head on to Amboseli National Park, formerly Maasai Amboseli Game Reserve, is in Kajiado County, Kenya. The park is 39,206 hectares in size at the core of an 8,000 square kilometres ecosystem that spreads across the Kenya-Tanzania border. The local people are mainly Maasai, but people from other parts of the country have settled there attracted by the successful tourist-driven economy and intensive agriculture along the system of swamps that makes this low-rainfall area one of the best wildlife-viewing experiences in the world with 400 species of birds including water birds, pelicans, kingfishers, crakes, hammerkops and 47 types of raptor.

Hotel: Kibo Safari Camp or similar

 

Day 5. Amboseli National Park - Namanga - Arusha(B/L/D)

 

We depart Kenya and head south into Tanzania. After border formalities, we drive to Arusha.

Hotel: Palace Hotel Arusha or similar

 

Day 6. Arusha - Tarangire National Park - Ngorongoro Crater (B/L/D)

 

Today we visit Tarangire National Park, it is the sixth largest national park in Tanzania after Ruaha, Serengeti, Mikumi, Katavi and Mkomazi. The national park is located in Manyara Region. The name of the park originates from the Tarangire river that crosses through the park, being the only source of water for wild animals during dry seasons. During the dry season thousands of animals migrate to the Tarangire National Park from Manyara National Park. Then we drive to Ngorongoro area.

Hotel:Ngorongoro Wildlife Lodge or similar

 

Day 7. Ngorongoro Crater - Serengeti National Park (B/L/D)

 

The Ngorongoro Crater is the best place in Tanzania to see 'The Big Five'. A healthy population of black rhino and some of the largest tusker elephants left in Africa today are the prize spots, but the crater is also home to good populations of lion, leopard and hyena along with healthy herds of wildebeest, buffalo and zebra. Other wildlife here includes serval cat, cheetah, jackal, Grant's and Thompson's gazelle, flamingo and bat-eared foxes, as well as approximately 400 species of bird. Later in the day, we drive to Serengeti National Park.

Hotel: Serengeti Acacia Tented Camp or similar

 

Day 8. Serengeti National Park (B/L/D)

 

Today we enter what is arguably the world’s most acclaimed wildlife sanctuary, the Serengeti National Park. This Park with its huge concentrations of plains game, numerous predators and prolific birdlife all resident on the seemingly endless grass and acacia covered plains epitomizes Africa’s game parks. We will traverse the Park west to east doing extensive game drives, and will spend a night at the active Seronera campsite.

Hotel: Serengeti Acacia Tented Camp or similar

 

Day 9. Serengeti National Park - Isabania - Maasai Mara National Reserve (B/L/D)

 

Today we head on to the Masai Mara National Reserve. We enter Masai land where these habitual pastoralists are often seen tending their cattle from the side of the road. We pass through the town of Narok, and continue our drive possibly getting a glimpse of some wildlife along the way. The main section of road between Nairobi and the Reserve is in a very poor state, so be prepared for a rough ride! We arrive at our campsite, Acacia Camp in the evening. Acacia Camp looks on to the Meguarra hills and the stream that meanders by on the bottom end forms a natural border to the Masai Mara National Reserve. The Reserve remains unfenced, allowing wildlife to roam freely across into the surrounding area and if they choose – through our own camp! No need to be afraid, as the local ‘Askari’ will keep a look out for any unwanted predators.

Hotel: Mara River Lodge or similar

 

Day 10. Maasai Mara National Reserve (B/L/D)

 

We depart shortly after sunrise on our game drive into the Masai Mara Reserve. The Masai Mara is well known as one of East Africa’s best National Reserves and is home to a wide variety of wildlife species. Most famous for the Annual Migration, that consists of the impressive herds of over 1 million wildebeest, zebra and Thomson’s gazelle that cross over from the Serengeti National Park in Tanzania; the Masai Mara is most popular between July and October when these vast herds feast on the fresh grazing here. Following these herbivores are Africa’s predators that are often seen at a kill during this period. We game drive through a section of the park in search of the ‘Big 5’- elephant, rhino, buffalo, lion & leopard; along with the many other species of animals, reptiles and birds who make call this wilderness home.

Hotel: Mara River Lodge or similar

 

Day 11. Maasai Mara National Reserve-Nairobi-Hometown(B/L/D)

 

Today we go back to Nairobi. Then we will take a flight go back to hometown.

 

Cena: $4850 – Jeśli pojedziemy w lecie, jest to najlepszy czas na ten wyjazd lub 4230 jeśli pojedziemy w kwietniu lub maju, jest to pora deszczowa, sądzę że nie warto w tym czasie jechać.

 

 

Incuded:

 

- Kenya & Tanzania Visa fee $200 person

- International air tickets with taxes. NYC to NBO round trip air ticket.

- Included luxury hotels. Preferred accommodations subject to change to similar

  class accommodations. Double occupancy.

- Admission to sightseeing spots listed in the day-to-day itinerary.

- Qualified English-speaking guides throughout the tour.

- American style buffet breakfasts, lunches, Dinner, including special meal listed

- All airport transfers, from arrival date to departure date.

- Complimentary Mineral Water

- Quality Control Managers work 24/7.

- Free Accidental Insurance up to $30,000 coverage per traveler.

 

Excuded:

 

Tip for the tour guide $10 per day person.